01/09

Екипниот Шампионат на Северна Македонија за жени...

повеќе..

26/08

ШК АЛКАЛОИД повторно победник на Екипно Првенство...

повеќе..

18/02

АЛКАЛОИД АД во конкуренција со најдобрите компании од светот на шаховската табла

повеќе..

Спонзор и официјални шаховски организации

Колачиња

Оваа веб-страница користи колачиња на прва страна кои се потребни од технички причини, заради овозможување на функционалноста на веб-страницата и на услугите што ги нудиме, и нив ги сметаме за суштински или неопходни колачиња.
Прочитајте повеќе во нашата Политика за приватност / Политика за веб колачиња