11/13

ШК „Алкалоид“ ја освои првата Европскa клупска шаховска круна!


Историски успех во македонскиот шах

12/26

ШК Алкалоид е најуспешна екипа во Скопје за 2016

Советот на град Скопје и оваа година ...

11/13

ШК „Алкалоид“ ја освои првата Европскa клупска шаховска круна!


Алкалоид е ...

11/12

„Алкалоид“ во последното коло игра против „SHSM Legacy Square Moscow”

Денес со почеток ...

11/11

ШК „Алкалоид“ и натаму на врвот

Мечот помеѓу ...

11/11

„Алкалоид“ против руската екипа „Сибир” во мечот за шампионската титула

Денес со почеток ...

11/10

ШК „Алкалоид“ изби сам на врвот со максимални 10 бода

Во петтото коло...

11/10

ШК „Алкалоид“ против руската екипа „Mednyi Vsadnik” во дербито на петтото коло

Денес со почеток во 15,00 часот ...

11/09

ШК „Алкалоид“ останува со максимален учинок после четири кола


Во крајно неизвесен меч...

11/09

ШК „Алкалоид“ во четвртото коло ќе игра против екипата на „Жигули”

Денес со почеток во 15,00 часот ...

11/08

ШК „Алкалоид“ со уште една висока победа овојпат против „Cheddleton“


Екипата на ШК Алкалоид ...

11/08

ШК „Алкалоид“ убедливо против „Јелица ПЕП“

Екипата на ШК Алкалоид ...

11/06

ШК „Алкалоид“ стартуваше со победа против „Schachfreunde Berlin“

Во динамичен меч екипата ...

11/01

ШК „Алкалоид“ подготвен за Европскиот Клупски Куп 2016

Најуспешниот клуб во шаховската историја на...

07/06

ШК „Алкалоид“ со меѓународно засилување за Европскиот Клупски Куп 2016

Најуспешниот клуб во...

Колачиња

Оваа веб-страница користи колачиња на прва страна кои се потребни од технички причини, заради овозможување на функционалноста на веб-страницата и на услугите што ги нудиме, и нив ги сметаме за суштински или неопходни колачиња.
Прочитајте повеќе во нашата Политика за приватност / Политика за веб колачиња