Светски Куп, Баку, Азербејџан (FIDE WORLD CHESS CUP) 10 Септември-05 Октомври 2015

www.bakuworldcup2015.com

Dmitry Andreikin, кој ќе настапува за екипата на ШК Алкалоид...

25th European Youth Chess Championship 2015

www.porec2015.org

25th European Youth Chess Championship 2015 U8, 10, 12, 14, 16, 18 Пореч, Хрватскa...

Колачиња

Оваа веб-страница користи колачиња на прва страна кои се потребни од технички причини, заради овозможување на функционалноста на веб-страницата и на услугите што ги нудиме, и нив ги сметаме за суштински или неопходни колачиња.
Прочитајте повеќе во нашата Политика за приватност / Политика за веб колачиња