Познат е противникот на екипата на ШК „Алкалоид“ во четвртото коло од Европскиот Клупски Куп 2016

Денес со почеток од 15,00 часот ќе започне четвртото коло од Европскиот Клупски Куп. Екипата на ШК „Алкалоид“ за противник ќе ја има незгодната екипа „Жигули”. Руската екипа е составена од 6 велемајстори, во минатото коло оствари висока победа против фаворизираната екипа „AVE Novi Bor“. Двете екипи се со максимални 6 бода и денес се среќаваат на првата табла.

Паровите по табли се следни:

Bo. 10 Zhiguli (RUS) Rtg - 2 ALKALOID (MKD) Rtg 0 : 0
3.1 GM Sjugirov, Sanan 2635 - GM Andreikin, Dmitry 2726
3.2 GM Oparin, Grigoriy 2621 - GM Eljanov, Pavel 2757
3.3 GM Predke, Alexandr 2579 - GM Jakovenko, Dmitry 2709
3.4 GM Frolyanov, Dmitry 2539 - GM Yu, Yangyi 2721
3.5 GM Geller, Jakov 2488 - GM Kryvoruchko, Yuriy 2702
3.6 GM Brodsky, Michail 2523 - GM Nedev, Trajko 2480

Колачиња

Оваа веб-страница користи колачиња на прва страна кои се потребни од технички причини, заради овозможување на функционалноста на веб-страницата и на услугите што ги нудиме, и нив ги сметаме за суштински или неопходни колачиња.
Прочитајте повеќе во нашата Политика за приватност / Политика за веб колачиња