World Rapid& Bliltz, Берлин 10-14 Октомври 2015

www.berlin2015.fide.com

Следете ги настапите на членовите на ШК Алкалоид на World Rapid& Bliltz, Берлин 10-14 Октомври 2015.

World Youth & Cadets Chess Championship

www.wycc2015.org

Jуниорите на ШК Алкалоид се подготвуваат за учество на World Youth & Cadets Chess Championship U08, 10, 12, 14, 16, 18, Халкидики...

11/13

ALKALOID RAPID OPEN 2015

Отворен турнир во забрзан шах...


02/15

АЛКАЛОИД ОТВОРЕН ТУРНИР ВО БРЗОПОТЕЗЕН ШАХ 2016

Шаховскиот Клуб АЛКАЛОИД го организира својот...

Колачиња

Оваа веб-страница користи колачиња на прва страна кои се потребни од технички причини, заради овозможување на функционалноста на веб-страницата и на услугите што ги нудиме, и нив ги сметаме за суштински или неопходни колачиња.
Прочитајте повеќе во нашата Политика за приватност / Политика за веб колачиња